Cześć! Jestem Kasia Kłosowska

Program rozwoju wokalnego

Czy nadal marzysz o tym, żeby śpiewać i spełnić swoje dziecięce marzenia?

Po co Ci rozwój wokalny?

Pozwól sobie na radość i obudź kreatywność

Wielu ludzi nie rozwija swoich pasji, skupiając się na potrzebach rodziny i pracy zawodowej. Często traktują swoje hobby jako coś zbędnego, mniej ważnego lub fanaberię, o której nie warto wspominać przy innych. Czy wiesz, że rozwijanie pasji ma moc zmieniania nas samych i rzeczywistości? Daje nam prawo do szczęścia, radości i wyrażania emocji. Poprzez aktywną interakcję ze sztuką, uczymy się kreatywnie wyrażać nasze emocje. Bardzo często te obudzone pokłady pomysłów i poczucie sprawczości, zaczyna przenikać na inne sfery życia codziennego

Zaufanie do siebie i poczucie wartości

Jeśli kiedykolwiek zinterpretowałaś piosenkę lub stworzyłaś jakieś artystyczne dzieło, typu wierszyk czy obrazek, to prawdopodobnie zetknęłaś się z cichym głosem w Twojej głowie „to jest beznadziejne”. Być może pojawił się kolejny smutek, gdy  bliscy nie zareagowali na Twój występ/nagranie/dzieło w taki sposób, którego oczekiwałaś. Dzięki rozwoju wokalnemu w dorosłym wieku zaczniesz doceniać siebie na nowo. Przekonasz się o swojej wartości. A cichutki głos w Twojej głowie nauczysz zauważać dobre rzeczy i cieszyć się z postępów.

Moje podejście

Najważniejsze jest dla mnie zbudowanie pewności w Twoim głosie

Stawiam na indywidualne podejście, odkrywanie potencjału i opracowanie razem z Tobą skutecznego planu, aby osiągnąć Twój cel.

Moje top 5 talentów według Talentów Gallupa: 
  • Odkrywczość
  • Indywidualizacja
  • Uczenie się
  • Strateg
  • Maksymalista

W jaki sposób pracujemy?

Darmowe 20-minutowe spotkanie

Każdą współpracę związaną z prowadzeniem procesu, wdrażającego zmiany, rozpoczynam od niezobowiązującej rozmowy na ten temat. W relacjach z innymi cenię sobie zaufanie, poczucie bezpieczeństwa oraz wspólnego flow a przede wszystkim dobry humor. I Ty i ja podejmujemy decyzję czy wspólna droga jest możliwa.

i

Wybór celu

Czy można się rozwijać wokalnie bez określonego celu? Można. Jednak z doświadczenia wiem, że w którymś momencie staniesz w miejscu z poczuciem, że śpiewasz utwory, w których naśladujesz oryginalnego wykonawcę lub takie, w których nie wyrażasz siebie w pełni. A co jeśli powiem Ci, że śpiewając możesz pokazać prawdziwą siebie, bez masek i bez kompleksów. Celem może być np. występ sceniczny, nagranie studyjne czy zmiana kierunku zawodowego.

Osiągnięcie celu

Podczas spotkań dostajesz ode mnie wskazówki dotyczące ćwiczeń oraz szereg materiałów. Dobieramy tonację dostosowaną do Twojego głosu na następnie w zależności od wybranej przez Ciebie usługi pracujemy nad Twoją formą wykonawczą z samodzielnym akompaniamentem lub stworzeniem  pełnego aranżu i przygotowaniem do nagrania.

Rozwój wokalny to odkrywanie siebie

Śpiewanie piosenek to nie tylko jakaś forma spędzania wolnego czasu. Artystyczna pasja pozwala wyrazić siebie, podzielić się wprost lub z zawoluowany sposób naszymi emocjami, uczuciami lub poglądami. Dzięki piosenkom mocniej odczuwamy, wracamy do wspomnień, potrafimy się pobudzić do działania a czasem łatwiej zasnąć. Być może doświadczasz czasem wrażenia, że któraś z emocji jest dla Ciebie trudna do przeżywania, np. smutek, strach, lęk czy gniew. Muzyka pozwala nam uwolnić te  emocje, współodczuwać, być tu i teraz i a czasem bardziej niż kiedykolwiek wcześniej poczuć się sobą.

A co jeśli powiem Ci, że Ty również, śpiewając piosenkę możesz pomóc sobie.

Po Ci program rozwoju wokalnego?

Poznasz i zrozumiesz siebie poprzez swój głos

Poznawanie własnego głosu to praca z emocjami, ekspresją, świadomością ciała, i odkrywaniem własnego i autentycznego JA.

Poczujesz spełnienie

Śpiewanie to poznawanie siebie na nowo i otwieranie się na głos intuicji, pracę z oddechem, relaksację, wzruszenie i ogromną radość oraz spełnienie.

Spełnisz marzenia

Pozwolisz sobie na kontakt z wewnętrznym dzieckiem, śpiewając to czego naprawdę pragniesz i gra w Twojej duszy.

Opinie

"Cóż to była za godzina❣️❣️❣️ Kiedy marzenie się spełnia a Ty nie możesz powstrzymać łez ze wzruszenia... Pisząc ten post cała się trzęsę 🙈 To nie negatywne emocje - a wręcz przeciwnie, naładowana pozytywną energią, całą skalą głosów ( o których nie wiedziałam nawet że je mam😁😉), niezwykłym spotkaniem cudownej kobiety, która otworzyła mój #głos i spełniła kolejne marzenie - Kasiu dziękuję Ci z całego serca. Jesteś CUDOWNA ❤️❤️❤️ Czego Wam życzyć? Nie poddawajcie się, spełniajcie marzenia, wytrwale dążcie do wyznaczonych celów a popłyną Wam łzy szczęścia jak mi na zdjęciu ❤️❤️❤️

Marta

"To jest tylko dowód na to, że jesteś świetną mentorką, bo wychwyciłaś co mnie gryzie i poszłaś za tym, zupełnie zostawiajac na bok to co zaplanowałaś na nasze spotkanie! 🫶✨🙌"

Sylwia

"Jest osoba, której chciałabym podziękować najbardziej. To właśnie ona znosiła moje różne humory na lekcjach, to ona motywowała mnie i wspierała, to ona nauczyła mnie, że porażki czasem się zdarzają ale po nich trzeba wstać i iść dalej i to właśnie dzięki niej dziś odebrałam nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie! Katarzyna bardzo Ci dziękuje 😘❤️ jesteś niesamowita "

Ania

Czy śpiew jest Twoją pasją?

Sprawdź jak możemy razem współpracować:

Posłuchaj swojej przyszłej trenerki 🙂

Chcesz śpiewać i rozwijać swój wokal?

Prowadzisz eventy rozwojowe dla kobiet?

Skąd mogę wiedzieć czy jest to coś dla mnie?

Być może masz wątpliwości czy taki program to coś dla Ciebie. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie. Jeśli masz inne – śmiało skontaktuj się ze mną poprzez formularz lub media społecznościowe.

Czy Program Rozwoju Wokalnego jest dla mnie, jeśli dopiero zaczynam?

Tak! Dzięki temu programowi oszczędzisz czas, unikając popełnienia niepotrzebnych błędów, wybierania przypadkowych ćwiczeń i szybciej zobaczysz efekty swoje działania oraz zbudujesz strategię rozwoju swojego głosu.

Czy podczas sesji będę śpiewać do podkładu czy mogę grać na swoim instrumencie?

Jestem absolutną fanką artystów akompaniujących sobie własnymi rękoma, natomiast z doświadczenia wiem, że na początku nie jest łatwo skoordynować śpiew z grą. Warto na początku skupić się na pracy technicznej nad głosem, rozgrzewkach oddechowych i wokalnych, przemyśleniu interpretacji, zabawie z różnymi efektami wydobycia dźwięku czy pracy nad barwą. Dlatego polecam również pracę z podkładami. Gdy poczujesz, że panujesz nad swoim wokalem, a nie odwrotnie, to będzie to najlepszy moment na dołączenie własnego akompaniamentu. Być może z czasem postawisz też na autorskie utwory! 

Mam 45 lat. Czy warto jeszcze w tym wieku rozwijać głos ?

Oczywiście, że tak! Katarzyna Grochola pierwszą książkę „Nigdy w życiu” wydała mając 44 lata, Magda Gessler pierwszą książkę napisała w wieku 52 lat, Dorota Zawadzka dała się poznać jako „Superniania”, gdy psycholożka miała 44 lata. Jeśli nie spróbujesz, to a rok będziesz w tym samym miejscu rozwoju artystycznego. A może się zdarzyć, że krok w tym kierunku wpłynie na wiele sfer Twojego życia.

W jaki sposób odbywają się spotkania?

W przypadku trzymiesięcznego programu ustalamy stały dzień i godzinę naszych spotkań. Sesje odbywają się w aplikacji Google Meet (ewentualnie Zoom, Skype, messenger)

Zapisz się na listę

Wybierz