Poznajmy się!

Cześć!

Tu Kasia Kłosowska

Jestem przedsiębiorczynią, trenerką głosu, wokalistką i twórczynią utworów dla marek i biznesów.  Na co dzień wspieram przedsiębiorcze kobiety, aby mogły wykorzystać potencjał swojego głosu w rozwijaniu nowych produktów i usług. Chodź, pokażę Ci jak możesz dać swojemu głosowi trochę miłości.

Wyobraź sobie 6 latkę, która skacze po łóżku i śpiewa. Często nuci pod nosem i wymyśla własne melodie i teksty w nieistniejącym języku. Na egzaminie do szkoły muzycznej zdecydowanym głosem oznajmia komisji, że chciałaby grać na instrumencie, który nie będzie przeszkadzał jej w śpiewaniu. Ta dziewczynka to ja:)

Rozwój głosu towarzyszy mi od najmłodszych lat. Skończyłam studia muzyczne, kursy lektorskie, szkolenia dla trenerów i przesłuchałam niezliczone ilości webinarów, szkoleń i podcastów. Wielokrotnie udzielałam się konferansjerka prowadząca koncerty, festiwale i inne eventy. Nadal nie mam dość:)

Pierwszą styczność z kształceniem głosów innych osób miałam 18 lat temu, prowadząc przez kilka lat zespoły wokalne. Potem na jakiś czas uciekłam do działów marketingu i sprzedaży, aby w końcu 6 lat temu, całą sobą poczuć, że rozwój głosu i rozwój artystyczny innych, jest tym, co mi w duszy gra.

Pandemia spowodowała wyjście poza ramy wokalistyki. Zaczęłam pomagać ludziom, którzy przenosząc swoje biznesy do świata online, potrzebowali wskazówek, aby zacząć mówić pewnie do swoich społeczności.

Jeśli jesteś osobą, która z powodu głosu stoi w miejscu, dla której głos stanowi barierę w osiąganiu wyższych celów zawodowych, to znajdziesz tu pomoc, odpowiedzi na swoje pytania i poczucie bezpieczeństwa.

Od kilku lat uprawiam tzw. home recording, czyli nagrywam w domu na zlecenie innych jako lektorka. Jeśli czujesz, że moje umiejętności mogą wnieść nową wartość do Twojego życia lub marki – śmiało napisz do mnie o tym! Jeśli z kolei marzysz np. o nagraniach własnego podcastu, chętnie podpowiem Ci w tej kwestii, a także polecę innych sprawdzonych ekspertów.

Moje doświadczenie

Moja misja

Pomoc przedsiębiorczym kobietom w spełnianiu zawodowych celów i marzeń poprzez holistyczną pracę z głosem.

Moje przekonania

Każdy człowiek jest w stanie doskonalić i rozwijać swoją zdolność słyszenia oraz potencjał swojego głosu. Piszę i mówię to z pełną świadomością, opierając się na własnym doświadczeniu oraz pracy zawodowej zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi.

Przekonania i doświadczenia, które nosimy w sobie w odniesieniu do swojego głosu są największą barierą. Warto skupić się na pracy mentalnej. Świetne, techniczne przygotowane do wystąpienia czy nagrania może w każdej chwili być niewiele warte, bez dobrze przygotowanej głowy i przepracowanych emocji.

Nasz głos jest elastyczny. Może więcej niż nam się wydaje. Przygotowanie techniki, prawidłowej emisji głosu, pamiętanie o rozgrzewce głosu, ćwiczeniach oddechowych, artykulacyjnych, jak i świadomość popełnianych błędów, to pierwszy krok do zmiany.

Moje wartości

Najważniejszym hasłem, które towarzyszyło mi przez ostatnie 10 lat był ROZWÓJ. Siebie i innych. Dziś dodaję do tego dwa nowe: PEWNOŚĆ SIEBIE i ZAUFANIE DO SIEBIE, aby towarzyszyły i mnie osobom, którymi sie otaczam. Wartości, które są dla mnie równie ważne, to:

  • autentyczność
  • zdrowie, balans i harmonia
  • miłość, rodzina i relacje
  • kreatywność, twórczość i oryginalność
  • pracowitość, produktywność i zaradność
  • sprawiedliwość
  • chęć wniesienia czegoś dobrego i wspólne tworzenie

W jaki sposób pracujemy?

Jestem tu dla Ciebie. W naszej relacji skupiam się na Tobie oraz efektach, jakie osiągniesz dzięki udoskonaleniu swojej emisji głosu. Jeśli chcesz rozwinąć swoją zdolność wypowiedzi i dobrze poczuć się ze swoim głosem, aby lepiej wyrażać siebie i swoje zdanie, chętnie Ci pomogę.

Po wielu latach doświadczeń, związanych ze sposobem prowadzenia konsultacji, lekcji i warsztatów opracowałam nowy system współpracy.

Moje podejście jest wyjątkowe i transformujące, ponieważ dzięki pracy z głosem pomagam uzyskać dostęp do większej swobody wypowiedzi, pewności siebie, poczucia wolności, ekspresji i mocy. Do głosu podchodzę holistycznie – zwracam uwagę na technikę, wydobycie i zdrowe brzmienie głosu, funkcjonalność, jak i emocje, które są poprzez głos wyrażane.

Pracujemy nad Twoim celem, przekonaniami, schematami i techniką. Celem być np. przygotowanie do Twojego wystąpienia publicznego, nagranie podcastu, zapanowanie nad tremą i oddechem w czasie prowadzenia szkolenia.  Możemy uczyć się od podstaw lub pracować nad barwą Twojego głosu i rozwijać jego zwinność.

W moich programach, sesjach i szkoleniach łączę zagadnienia dotyczące emisji głosu, ćwiczenia oddechowe oraz usprawniające aparat mowy. Ćwiczymy artykulację, ekpresję, tempo mówienia, eliminujemy paramowę i skupiamy się na pewności i płynności wypowiedzi. Moja praca z Tobą oparta jest o zrozumienie emocji, które Ci towarzyszą, blikość, słuchanie i zaufanie.

Nie ma dla mnie znaczenia czy jesteś osobą początkującą czy zaawansowaną. Współpracę rozpoczynamy zwykle po bezpłatnej konsultacji na temat Twoich trudności, przekonań, schematów oraz celu, który chciałabyś osiągnąć. Chcę, abyśmy zarówno Ty, jak i ja miały poczucie, że łączy nas więcej niż dzieli.

Nastaw się na pracę z emocjami w bezpiecznych warunkach.

Opinie

""Od pierwszych minut pracy z Kasią miałam poczucie, że jestem w najlepszym możliwym miejscu. Mimo że praca z głosem jest totalnym wyjściem poza strefę komfortu, bo trzeba wydawać dziwne dźwięki i robić dziwne miny, to Kasia stworzyła pełną zaufania atmosferę i za każdym razem podnosi na duchu i sprawia, że po każdych zajęciach chcę krzyczeć: „Mój głos ma siłę!”. Kasia dodaje niezwykłej pewności siebie i daje niezwykłe oparcie, a przy tym jest niezwykle profesjonalna. Każdy, kto chciałby sprawdzić potencjał swojego głosu, powinien się zgłosić do Kasi."

Daria

""Kasia ma niezwykły potencjał wiedzy, wspaniale nam poradziła jak ćwiczyć głos, jak panować nad „yyy”, mieliśmy z nią wspaniałe szkolenie, bardzo polecam!!! ❤️."

Marta

""W ogóle wyeliminowalam prawie calkowicie JAKBY, malo tego, zaczęło mi się dużo lepiej mówić na webinarach i nawet dziewczyny z którymi współpracuję stwierdziły, że mam jakąś większą lekkość mówienia… wiec sam fakt, ze dajesz takie poczucie wiary, że coś dobrze wychodzi, dodał mi skrzydeł! W swojej branży się dość mocno teraz rozwijam, wiec te lekcje z Tobą bardzo mi się przydadzą 😍"

Monika