Program rozwoju wokalnego dla kobiet

Warsztat mentalno-artystyczny

Express yourself — wyraź siebie głosem

Wyznaczanie celu

Lekcje są przyjazne, pełne dobrego humoru, a zarazem profesjonalne i dostosowane do Twoich upodobań i unikalnych celów.

No właśnie. Zastanówmy się nad celem. Czy jest konieczny? Z doświadczenia wiem, że nie mając go, szybko się znudzisz i po pewnym czasie nie będziesz pamiętać z jakiego powodu śpiewasz.

Cel Twojej pracy artystycznej to podstawa. Może być nim występ koncertowy z wybraną piosenką lub nagranie studyjne utworu. Takim celem może być również m.in. rozwinięcie skali głosu, oswojenie lęku przed wysokimi dźwiękami, poprawa zdolności i sprawności oddechowej, czy też umiejętność skoordynowania gry i śpiewu.

Metoda małych kroków

Dzielimy wymagające części piosenek i śpiewu na małe kroki: najpierw ćwiczenia, analiza utworu, potem krótkie fragmenty piosenki, następnie pełny utwór. Stawiamy na opanowanie melodii, rytmu, a następnie nadanie kolorytu i odnalezienie głosu w nowej, własnej interpretacji utworu. Ta metoda jest starannie zaprojektowana, aby śpiewać na solidnych podstawach i pozwala łatwo ocenić postępy.

Podczas pracy nad utworem, a tym samym rozwojem wokalnym, pojawia się zarówno ekscytacja, jak i poczucie zwątpienia. Czasem wystarczy wprowadzić kilka trików, aby zaśpiewać piosenkę z poczuciem zadowolenia i czuć w niej w 100% siebie.

Poczucie wartości artystycznej

Jeśli kiedykolwiek zinterpretowałaś lub stworzyłaś jakieś artystyczne dzieło, typu piosenka, wiersz, grafika czy obraz, to prawdopodobnie zetknęłaś się z poczuciem „to jest beznadziejne/słabe/ nie warte uwagi innych”. Być może pojawił się kolejny smutek, gdy zwłaszcza bliscy nie zareagowali na Twój występ/nagranie/dzieło w taki sposób, którego oczekiwałaś. Powiem Ci coś. To Ty masz być zadowolona i spełniona. I mieć przekonanie o swojej wartości. Reszta przyjdzie sama.

Pewność siebie

Wiele kobiet nie realizuje swoich pasji, skupiając się na potrzebach rodziny oraz życiu zawodowym. Często rozwijanie własnego hobby traktują jako coś niepotrzebnego, mniej ważnego lub fanaberię. Obcowanie z pasją zmienia i nas i rzeczywistość. To dzięki niej dajemy sobie prawo do szczęścia, radości i wyrażania emocji. Dzięki aktywnemu obcowaniu ze sztuką uczymy się w twórczy sposób rozładowywać 

Pomogę Ci wyrazić siebie poprzez spersonalizowany Program Rozwoju Wokalnego

Czy czujesz, że chcesz zmienić coś w swoim życiu, ale nie możesz znaleźć sposobu?

Śpiewanie piosenek to nie tylko jakaś forma spędzania wolnego czasu. Artystyczna pasja pozwala wyrazić siebie, podzielić się wprost lub z zawoluowany sposób naszymi emocjami, uczuciami lub poglądami. Dzięki piosenkom mocniej odczuwamy, wracamy do wspomnień, potrafimy się pobudzić do działania a czasem łatwiej zasnąć. Być może doświadczasz czasem wrażenia, że któraś z emocji jest dla Ciebie trudna do przeżywania, np. smutek, strach, lęk czy gniew. Muzyka pozwala nam uwolnić te  emocje, współodczuwać, być tu i teraz i a czasem bardziej niż kiedykolwiek wcześniej poczuć się sobą.

A co jeśli powiem Ci, że Ty również, śpiewając piosenkę możesz pomóc sobie.

Co Ci da Program Rozwoju Wokalnego?

Poznasz siebie poprzez swój głos

Poznawanie własnego głosu to praca z emocjami, ekspresją, świadomością ciała, i odkrywaniem własnego JA.

Poczujesz spełnienie

Śpiewanie to poznawanie siebie na nowo i otwieranie się na głos intuicji, pracę z oddechem, relaksację, wzruszenie i ogromną radość oraz spełnienie.

Okryjesz nowy potencjał swojego głosu

Convallis at tellus. Nulla porttitor accumsan tincidunt.

Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec, egestas non nisi. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat.

Skąd mogę wiedzieć czy jest to coś dla mnie?

Być może masz wątpliwości czy taki program to cos dla Ciebie. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie. Jeśli masz inne – śmiało skontaktuj się ze mną poprzez formularz lub media społecznościowe. 

Czy Program Rozwoju Wokalnego jest dla mnie, jeśli dopiero zaczynam?

Tak. Dzięki temu programowi oszczędzisz czas, unikając popełnienia niepotrzebnych błędów i od razu efektywnie zaplanujesz swoje działania oraz zbudujesz strategię rozwoju swojego głosu.

Czy pracując z innym trenerem wokalnym mogę dołączyć do programu?

Pytanie po co? 🙂 Odradzam pracę w dłuższym trybie z dwoma trenerami wokalnymi jednocześnie. Wszystkim wokalistom polecam udział w cyklicznych warsztatach czy szkoleniach organizowanych przy okazji festiwali i konkursów. Jeśli jednak pracujemy nad celem, to głównym jego meritum ma być jego osiągnięcie a nie zastanawianie się, czyja pomoc jest lepsza, słowa bardziej merytoryczne itd.

Mam 50 lat. Czy warto jeszcze w tym wieku rozwijać głos ?

Oczywiście, że tak! Katarzyna Grochola pierwszą książkę „Nigdy w życiu” wydała mając 44 lata, Magda Gessler pierwszą książkę napisała w wieku 52 lat, Dorota Zawadzka dała się poznać jako „Superniania, gdy psycholożka miała 44 lata

W jaki sposób odbywają się spotkania?

Pojedyncze konsultacje wybierasz spośród wolnych terminów w kalendarzu. W przypadku Programu Rozwoju Głosu ustalamy stały dzień i godzinę naszych spotkań.

Moje podejście

Wszystkie testy jakie wykonuję, wskazują, że jestem osobą wysoko wrażliwą. Dlatego zapraszam do programu również osoby, którym ten termin jest bliski.

Moje top 5 talentów według Testów Gallupa:

  • Odkrywczość
  • Indywidualizacja
  • Uczenie się 
  • Strateg
  • Maksymalista

Stawiam na indywidualne podejście, odkrywanie potencjału i opracowanie razem z Tobą skutecznego planu, aby osiągnąć Twój cel.

 

 

 

W jaki sposób pracujemy?

Darmowe 20-minutowe spotkanie

Każdą współpracę związaną z prowadzeniem procesu w rozwoju wokalnym rozpoczynam od niezobowiązującej rozmowy na ten temat. W relacjach z innymi cenię sobie zaufanie, poczucie bezpieczeństwa oraz wspólnego flow a przede wszystkim dobry humor. I Ty i ja podejmujemy decyzję czy wspólna droga jest możliwa.

i

Wybór celu

Czy można się rozwijać artystycznie bez określonego celu? Można. Jednak z doświadczenia wiem, że w którymś momencie staniesz w miejscu z poczuciem, że śpiewasz lub grasz utwory, które ktoś Ci narzucił lub takie, które nie oddają w pełni Ciebie. Powstawanie piosenki to pokazywanie prawdziwej siebie, bez masek jak i bez kompleksów.

Osiągnięcie celu

Podczas kilku spotkań dostajesz ode mnie wskazówki dotyczące pracy nad tekstem i melodią. Pracujemy również nad formą Twojej kompozycji. Dobieramy tonację dostosowaną do Twojego głosu na następnie w zależności od wybranej przez Ciebie usługi pracujemy nad Twoją formą wykonawczą z samodzielnym akompaniamentem lub stworzeniem  pełnego aranżu i przygotowaniem do nagrania. 

3 miesięczny Program Rozwoju Wokalnego

Program przeznaczony dla osób pełnoletnich.

More Details

Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Donec sollicitudin molestie malesuada. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Donec sollicitudin molestie malesuada. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.

Miesięczny program SPRINT – 4 sesje 2h

Program dla osób z pilnym celem do wdrożenia (występ artystyczny, niespodzianka, nagranie)

More Details

Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Donec sollicitudin molestie malesuada. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Donec sollicitudin molestie malesuada. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.

Piosenka napisana przeze mnie na Twoje zamówienie.

Na co dzień piszę piosenki dla marek osobistych oraz firm. Cena uzależniona jest od długości utworu oraz jego wykorzystania. Do każdego pliku audio dostajesz licencję.

Warsztaty artystyczne

Od kilku lat prowadzę warsztaty ukierunkowane na rozwój muzyczny, kreatywny oraz proces twórczy uczestników. Jeśli organizujesz wydarzenie, które mogłoby zakończyć się wspólnie napisanym oraz wykonanym przez uczestników utworem, to z chęcią poprowadzę i skoordynuję cały proces twórczy. 

Still Have Questions?