Emocje mają głos

Poznaj sprawdzone metody, dzięki którym z łatwością poradzisz sobie z emocjami w sytuacji publicznej i odzyskasz pewny głos. 

Dołącz do warsztatu

O nas

 

Ewa Wojtowicz – psycholog, trener mentalny, członek Polskiego Towarszystwa Psychologicznego, twórca kanału rozwojowego “Po trenersku”.

Na co dzień wspiera osoby indywidualne oraz zespoły w budowaniu poczucia własnej skuteczności, radzeniu sobie z trudnymi emocjami, poczuciem niewystarczalności, zarządzaniem swoim osobistym potencjałem. Prowadzi szkolenia oraz konsultacje psychologiczne i mentoringi zdalnie i stacjonarnie na terenie całego kraju.

Kasia Kłosowska – mgr sztuki, trenerka wokalna i głosu, sonwriterka i lektorka oraz twórczyni kanału Pewnym Głosem.

Na co dzień wspiera przedsiębiorcze kobiety, które budują swoją marką, a ich celem jest tworzenie, rozwijanie i sprzedaż własnego contentu w mediach społecznościowych z pomocą głosu – pokazując siebie jako ekspertkę pewnie mówiącą do kamery w podcastach, na YouTube oraz na swoich profilach w social mediach. Prowadzi warsztaty, szkolenia, a także udziela się głosowo, nagrywając piosenki dla biznesu lub ucząc ich pisania.

Czego dowiesz się podczas warsztatów?

Opanujesz emocje

Poznasz potrzebne narzędzia, wskazówki i ćwiczenia, które będziesz mogła wcielić w życie od dziś i rozpocząć budowanie nawyku panowania nad emocjami w głosie i rozładowywania ich.

Zobaczysz wpływ emocji na ton głosu

Dowiesz się jakie trudności mogą pojawić się przy wyrażaniu emocji i jakie są przyczyny tych trudności. Określisz, które emocje są dla Ciebie największą blokadą w wyrażaniu swojego zdania. Przekonasz się również w jaki sposób różne emocje mogą wpływać na ton głosu.

Zmienisz nastawienie

Zmienisz nastawienie do swojego głosu, aby było Ci łatwiej wyrażać swoje emocje i komunikować potrzeby.

Określisz mocne strony swojego głosu

Zweryfikujesz swoją wiedzę i mocne strony swojego głosu. Określisz również co warto w nim udoskonalić, aby to głos słuchał Ciebie, a nie odwrotnie.

Poznasz sposoby na relaksację głosu

Nauczysz się jak pracować z głosem, by koszt jego eksploatacji pod koniec dnia był dla Ciebie niski.

Dostaniesz wsparcie psychologa i trenerki głosu.

Będziesz miała pełne wsparcie w całym procesie psychologa i trenerki głosu. Otrzymasz od nas feedback, rekomendacje oraz odpowiedzi na Twoje pytania w czasie warsztatów.

Co mają wspólnego głos i emocje?

Być może zastanawiasz się nad powyższym zdaniem. Pomyśl sobie czy kiedyś zdarzyło Ci się zaniemówić z emocjiJeśli choć raz przemawiałaś publicznie, mogłaś doświadczyć paraliżującego strachu, który całkowicie zmienia brzmienie głosu. Być może chciałaś wygłosić prezentację przed zespołem w Twojej pracy, zabrać głos na rodzinnej uroczystości lub nagrać materiały promujące Twoją marke osobistą. Jednak Twój wewnętrzny sabotażysta zmienił funkcjonowanie Twojego organizmu tak mocno, że występ zakończył się fiaskiem. Czy brzmi to dla Ciebie znajomo?

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Dla kobiet w procesie zmiany, którym emocje przeszkadzają w wyrażaniu siebie, swojego zdania i poglądów.

Dla tych, którzy mają trudności z dzieleniem się swoją wiedzą poprzez głos, gdy występują publicznie.

Dla osób, którzy chcą ruszyć z miejsca, przestać bać się reakcji innych i wejść na wyższy poziom komunikacji, aby tworzyć wartościowe relacje.

Dla tych, którzy mają negatywne doświadczenia w pracy z głosem i nie potrafią panować nad emocjami w sytuacji publicznej.

Co zyskasz, jeśli do nas dołączysz?

  • Zobaczysz jak Twój głos zmienia się pod wpływem różnych emocji, takich jak radość, strach, złość, smutek itp. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jak Twoje emocje wpływają na Twój głos i jakie są jego naturalne reakcje. Określisz również, które emocje są dla Ciebie najlepsze, a z którymi warto „zaprzyjaźnić się”.
  • Nauczysz się w jaki sposób Twój głos może być bezpiecznie wykorzystywany do wyrażania emocji i jak emocje wpływają na sposób mówienia. W ten sposób będziesz w stanie wykorzystać swoje emocje w pozytywny sposób i zwiększyć skuteczność swoich wystąpień publicznych.
  • Poznasz strategie i techniki, które pozwolą ci zachować spokój i opanowanie, nawet w trudnych sytuacjach. Dowiesz się jak radzić sobie z presją i stresem, jak wykorzystać oddech do regulacji emocji a wizualizację do osiągnięcia pożądanego stanu emocjonalnego. Dzięki temu będziesz w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał, aby przekazywać swoją wiedzę i przesłanie z pełnym przekonaniem i pewnością siebie.
  • Poznasz konkretne ćwiczenia, które pomogą ci wdrożyć prawidłowe nawyki dla głosu w swoje życie. Te ćwiczenia będą dotyczyć różnych aspektów twojego wystąpienia, takich jak kontrola głosu, oddychanie, postawa, mowa ciała itp. Będą one proste i łatwe do wykonania, ale zarazem skuteczne w poprawie twoich umiejętności. Poprzez ich regularne wykonywanie i integrację z Twoją codzienną rutyną, uzyskasz trwałe rezultaty. Te ćwiczenia będą kluczowe dla twojego rozwoju i pomogą ci stać się bardziej pewnym siebie i skutecznym mówcą.
  • Dostaniesz checklistę, do której będziesz mogła powracać w przyszłości.

Co jeśli tego nie zrobisz?

  • Pozostawisz złe pierwsze wrażenie. Kilka sekund – tyle wystarczy, aby Twój klient wyrobił pierwsze skojarzenie z Twoją osobą. Oprócz tego, że oceniamy na podstawie bodźców wizualnych, te dźwiękowe są nie mniej ważne! Jeśli będziesz mówiła niepewnym, drążącym głosem, klient będzie miał trudność, aby Ci zaufać. Twoja intonacja, wysokość głosu i jego siła – wszystko to sprawia, że jesteś odbierana jako ekspert w swojej branży bądź nie. Dlatego tak ważne jest, aby Twój pewny głos przykuwał uwagę już na STARCIE!
  • Będziesz odznaczać się brakiem profesjonalizmu w oczach Twoich klientów. Jeśli na co dzień pracujesz głosem doskonale wiesz, że w takich emocjach jak strach, niepewność, czy odwrotnie – nadmiar radości, nasz głos często “żyje swoim życiem” i nie przypomina barwy, którą zwykle posiadasz. Brak umiejętności zarządzania emocjami z kolei wiąże się z tym, że klienci w mniejszym stopniu uznają Cię za profesjonalistę
  • Wzmocnisz nawyki nieprawidłowego mówienia podwyższonym głosem, na “resztkach powietrza”, z napięciem mięśni szyi, górnej części klatki piersiowej lub ramion – wszystkie te czynności mają fatalny wpływ na Twój głos. Jeśli na skutek silnych emocji i nieprawidłowych nawyków przemawiania będziesz je powtarzać, ulegną one wzmocnieniu. A to oznacza, że szczególnie w nowych sytuacjach, których w życiu zawodowym posiadasz aż nadto, Twoje wzorce nieprawidłowego mówienia przejmą władzę nad sposobem wypowiedzi. Każde jedno dodatkowe powtórzenie będzie je wzmacniać. W konsekwencji możesz mieć takie problemy zdrowotne, jak: powstanie w aparacie mowy guzków, polipów czy zmian naczyniowych.
  • Obniżysz skuteczność docierania do odbiorców. Być może nie óraz zetknęłaś się z materiałem, który chociaż był ciekawy, odstraszał formą. Kanał na youtube dotyczący psychologii i zarządzania emocjami z prowadzącym, który “odstraszał swoim głosem”. Być może Ty też widzisz potrzebę pracy nad Twoją intonacją. Odczuwasz dyskomfort podczas wielu sytuacji zawodowych związanych z potrzebą przemówienia publicznie? Pamiętaj, że możesz nad tym pracować!
  • Twoja sprzedaż będzie słaba. Podobnie, jak głosem o prawidłowej dykcji i ciekawej barwie, jesteś w stanie przyciągnąć Twoich klientów, a w konsekwencji zwiększyć sprzedaż, tak słabą wymową i brakiem umiejętności panowania nad emocjami w Twoim głosie, Twoja sprzedaż jest bardzo słaba. Czas na zmianę!

Dołącz do warsztatów!

Startujemy 18.02.2023 o godz. 18:00

Co dostaniesz po szkoleniu?

Zwiększoną samoświadomość dotyczącą emocji i ich wpływu na działanie Twojego głosu

Konkretne narzędzia i ćwiczenia do wykorzystania w pracy z głosem, zwłaszcza w stresujących sytuacjach.

Checklistę, do której powrócisz, kiedy będziesz przygotowywać się do wystąpienia publicznego.

Dzień

Miesiąc

Rok

Godzina

Masz dodatkowe pytanie?